Beyazıt’taki Çatışma: Çok Konuşulan Olayda Tutuklu Sanık Kalmadı

İstanbul Beyazıt’ta iki komşu dükkan sahipleri arasında yaşanan silahlı çatışmanın günlerce konuşulmuştu. Olayın bugün görülen davasında 2 tutuklu sanık tahliye edildi. Böylece bir kişinin öldüğü çatışmada tutuklu sanık kalmamış oldu.

Geçtiğimiz yıl, İstanbul’un en turistik yerlerden biri olan Beyazıt’ta, Kapalıçarşı’nın hemen yanındaki sokakta dakikalar süren silahlı çatışma yaşanmıştı.

Bugün İstanbul 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya 2 tutuklu sanık, bulundukları cezaevinden getirilirken 4 tutuksuz sanık, şikayetçiler ve taraf avukatları salonda hazır bulundu.

Duruşmaya SEGBİS ile bağlanan müşteki polis memuru Necip Fazıl Demir, olay yerine, çatışmadan 1 saat önce gittiğini, iki tarafın husumetli olduğunu, “Biz intikamımızı alırız, yanınıza bırakmayız” şeklinde konuşmalara şahit olduğunu anlattı.

Tutuklu sanıklardan Kerim Öztürk ise polisi vurmadığını savundu. Öztürk, “Pompalı tüfekte kullanmadım. Ben 9 milimetre silah kullandım. Ne yaptığım görüntülerle de sabit. İlk ateş eden de Mustafa Korkmaz’dır. Ben zorunda kaldığım için ateş ettim.” ifadelerini kullandı.

Mahkeme, görüntülerin silah ve görüntü uzmanıyla birlikte incelenip rapor hazırlanmasına, yaralanan polis memuru Gökhan Kaya ve yaşamını yitiren Kamran Dadashzade’nin vücudundan çıkanın saçmamı yoksa mermi mi olduğunun araştırılmasına karar verdi. Mahkeme sanıklar Ferit Çakıltaş ve Kerim Öztürk’ün adli kontrol şartıyla tahliye edilmesine hükmetti.

Olayla ilgili firari 5 kişinin ise yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x