Erzincan’da maden kazası: TBMM’de araştırma komisyonu kurulması önerildi

Erzincan’ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında dün öğleden sonra geniş bir bölgede toprak kayması meydana geldi. Milyonlarca metreküp toprağın kaydığı olayda 9 işçi heyelan altında kaldı. İşçileri arama çalışmaları halen devam ediyor.

ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULACAK

Gerçekleşen olayla ilgili TBMM’de önemli bir gelişme yaşandı.

Genel Kurul’da gündeme ilişkin söz alan grup başkanvekillerinden AK Partili Abdulhamit Gül, Erzincan’daki olaya ilişkin araştırma komisyonu kurulmasının önerileceğini bildirdi.

Abdulhamit Gül, Erzincan’daki toprak kaymasına ilişkin, “Tüm siyasi partilerle yapmış olduğumuz görüşmede de AK Parti Grubu olarak da önerimizi biz verdik. Bu olayla ilgili bir araştırma komisyonu kurulmasını teklif ediyoruz. Meclisimizin iradesine sunacağız.” dedi.

“TÜM YÖNLERİYLE TAKİP EDİLECEK”

Erzincan’daki olayın Meclis tarafından tüm yönleriyle takip edilmesi ve ele alınması için ortak iradeyle çabayı ortaya koyacaklarını söyleyen Gül, “Gazi Meclis’in, bütün siyasi partilerin ortak bir şekilde gerek adli gerek diğer çalışmaların, atılması gereken adımları, bundan sonra yapılması gereken kanuni düzenlemeler de dahil olmak üzere, insanımızı merkeze alan politika üstü olan bütün çalışmaları bizler çok kıymetli buluyoruz.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x