İslam Memiş Altın Sahiplerine Seslendi: “Sadece 24 Saatiniz Kaldı! Hazırlığa Başlayın”

2024 yılına 2000 doların üzerinde giriş yapan ons altın, geçtiğimiz hafta 45 dolarlık bir düşüşle yeniden 1900’lü seviyeleri görmüştü.

Altın yatırımcısında ciddi bir paniğe neden olan bu durumun ardından dikkat çeken uyarılarda bulunan ekonomist İslam Memiş, yatırımcılara “sakin olun” çağrısında bulunarak, altın fiyatlarının gelecek haftalarda hangi rotaları izleyeceğini açıkladı.

Kapalıçarşı’nın nabzını tutan uzman isim, gram altın/TL fiyatlarında çarpıcı hareketlerin yaşanacağını belirterek, elinde TL ya da döviz bulunduranlar için en iyi yatırım aracını sıralayarak, şu ifadeleri kullandı:

“ALTIN ALMAK İÇİN BÜYÜK BİR FIRSAT”

“Ons altın 2013 dolar seviyesinde. Malum bu hafta 1985 dolar seviyesine kadar geriledi. Tam 45 dolarlık bir satış gördük. Altın yatırımcıları panikledi ve “Ne yapacağız, yandık bittik” havasına girdi. Ancak uyardım, bu düşüşler kalıcı değil. Tam tersine ilave yapmak için büyük fırsat.


Bu düşüşler altın borcu olan, yatırım düşünen ya da düğün yapacak kişiler için bir fırsat. Çünkü yeni yukarı yönlü hareketler olacak. 1950-2000 dolar aralığını takip edecektik. Gelecek hafta ise 2000-2050 dolar bandını izleyeceğiz. Gram altın/TL tarafı ise haftanın son işlem gününde yeni bir rekor kırdı. Serbest piyasalarda fiziki altın tarafında şu anda gram altın 2065 TL seviyesinde. Çok sert dalgalanmalar gerçekleştirdi bu hafta. 2040 lira seviyesine kadar geriledi.

Bu gerilemeyle birlikte insanlar tekrar panik oldu. Sakin olun uyarılarım vardı çünkü bir sonraki atakta 2090 lira seviyelerini hedef alan bir yükseliş izleyeceğiz. Altın fiyatları tüm zamanların rekorunu kırdı. Ons yüksek, dolar/TL artmaya devam ediyor. Yani gram altın/TL fiyatı gelecek haftalarda yeni rekorlar kırmaya devam edecek.

PANİK YAPIP SATANLAR İÇİN EN İYİ YATIRIM NEDİR?

Hedeflerimiz belli. Mart ayında altın 2150, yaz aylarında 2500-2700 TL, yıl bitene kadar ise 3000 liralık bir gram altın göreceğiz. Satışlar zaman zaman olacaktır. Düşüşler görülecektir ancak her düşüş, yenisini almak için bir fırsat olacak.

Bu günlerde çok uyarı geliyor “Elimde altınım var, faize mi geçmeliyim borsaya mı?” diye. Sepet yapmanızı öneriyorum. Borsaya da altına da gümüşe de zamanında gireceksiniz. Altın fiyatlarında geçtiğimiz hafta sert düşüşler görmüş olduk ancak olsun. Sepetimde dolarım var mı var. Ons alabilirsin kardasın, TL varsa elinde gram altın aldın yine kardasın.

1 milyon TL paranız varsa 250 bin TL’lik döviz, 250 bin TL’lik emtia, 250 bin TL’lik borsa ve 250 bin TL’lik lira mevduat tutabilirsiniz.

“AYLARCA BEKLETECEK, BİR AYDA KRAL YAPACAK”

Ons gümüş ve gram gümüş tarafında da sert düşüşler vardı. Ancak benim parama göre gümüş çok ucuz hatta bedava. Özellikle gümüş farkındalığı olmayanlar şu anki durumu fırsata çevirsin. Radarımızda 24 TL ve 24 dolar seviyeleri var. Gümüşün gram fiyatı 23 lira 24 kuruş seviyelerinde.

Bu yüzden hızlı bir toparlanma ile gümüş yukarı çıkacak ve bu yıl yeni rekorlar test etmeye devam edecektir. Yıl içerisinde 32 TL ve 32 dolar seviyelerini beklemeye devam edeceğiz. Aylık düşüşlere kalbi yetmeyen, haftalık düşüşlerin ardından heyecan yapıp, korku dolanlar geçsin faize ya da borsaya aylarca beklesin. Gümüş aylarca bekletir, 1 ayda seni kral yapar. Sabreden gümüşün kaymağını yemeye her zaman devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x