Lütfü Savaş’a soğuk duş… Gece yarısı gelen o telefon… Eşi ne dedi

CHP, gelen tepkiler üzerine deprem ili Hatay’da aday gösterdiği mevcut belediye başkanı Lütfü Savaş konusunda kararsız kaldı. Depremin yıl dönümünde yaşanan protestoların ardından tekrar değerlendirme süreci başlatan CHP, dünkü aday tanıtım toplantısında Savaş’ın ismini okumadı.

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, CHP’nin yerel yönetimlerden sorumu Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek aday tanıtım toplantısından önce Ankara’da bulunan ve tanıtımın yapılacağı toplantı spor salonuna gitmek için hazırlık yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı telefonla arayarak “Bugün sizin adaylığınız açıklanmayacak. Son yapılan anketlerde oy oranınızın düşük olduğu anlaşıldı. Genel Başkanımız sizinle konuşmak istiyor” dedi.

Saat 13.00 civarında Lütfü Savaş telefonla Genel Başkan Özgür Özel’i aradı ancak görüşmesi mümkün olmadı. Bu nedenle Savaş, salona gitmeme kararı aldı. Hatay ilçe ve belde belediye başkan adayları salonda yerlerini alırken Lütfü Savaş ise gelişmelerden dolayı son derece rahatsız ve gergin olduğu için salona gitmeme kararı aldı.

EŞİNDEN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM

Adaylığı tartışmalara neden olan Lütfü Savaş’ın ismi belediye başkanlarını tanıtım toplantısında anons edilmedi. Bunun ardından eşi Nazan Savaş’tan dikkat çeken bir paylaşım geldi. Nazan Savaş, eşiyle birlikte bir fotoğrafını “Yolumuza devam ediyoruz” notuyla paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x