Rusya: Ukrayna’nın Luhansk’ta düzenlediği saldırıda 28 kişi öldü

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, Ukrayna ordusunun Luhansk bölgesindeki Lisiçansk kentinde bir fırına saldırı düzenlediğini duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, söz konusu saldırıda hayatını kaybeden sayısının bir çocuk da dahil olmak üzere 28’e yükseldiği belirtildi. Bakanlık, Lisiçansk’ta bir fırının bulunduğu binaya düzenlenen saldırının ardından 10 kişinin enkaz altından kurtarıldığını bildirdi.

Bakanlık, Telegram mesajlaşma uygulamasında “Arama ve kurtarma operasyonu devam ediyor” açıklamasını paylaştı.

‘ULUSLARARASI KURULUŞLAR BİLGİLENDİRİLECEK’

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Moskova’nın Ukrayna ordusunun Lisiçansk kentine yönelik saldırısıyla ilgili olarak uluslararası kuruluşları bilgilendireceğini söyledi. Sputnik’in aktardığına göre Zaharova, “Rusya, Zelenskiy çetesinin son terör eylemi hakkında uluslararası kuruluşları bilgilendirecek. İlgili uluslararası kuruluşların Kiev çetelerinin işlediği suçları derhal ve koşulsuz olarak kınamalarını bekliyoruz” dedi.

Zaharova, ön verilere göre Batı silahları ile gerçekleştirilen saldırı ile Kiev’in Avrupa Birliği ülkelerinin ‘cömert’ mali desteğine ‘minnettarlığını’ gösterdiğini vurguladı.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x