Murat Kurum söz verdi: İBB hemen maaşları düzeltti

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, 17 Ocak’ta yaptığı açıklamada, İBB çalışanlarının haklarını koruyacaklarını vurgulayıp, “Bir haftadır gittiğim her yerde benzer şikayetlerle karşılaşıyorum. İBB’de veya iştirak şirketlerinde çalışan emekçi arkadaşlarım yanıma geliyor, özlük hakları ve maaşları konusundaki sıkıntıları ifade ediyorlar. Kimsenin şüphesi olmasın. Emekçi kardeşlerimizi ezdirmeyiz. Göreve geldiğimizde İBB ve iştiraklerde çalışanlarımızın özlük hakları ve maaşlarının İyileştirilmesi için hemen adım atacağız. 1 Nisan’ı bekleyin.” demişti.

“İBB ÇALIŞANLARIMIZIN HAKKINI BİZ KORUYACAĞIZ” 

Kurum, dün de konuya ilişkin yeni bir paylaşım yaptı. “1 Şubat’ta Nisanda göreve geldiğimizde İstanbulluların daha mutlu, daha refah bir yaşam sürmeleri için ne gerekiyorsa yapacağız.” diyen Kurum, “İBB çalışanlarımızın hakkını biz koruyacağız. Çalışanlarımızın yıllardır ciddiyetsizlikle ele alınan özlük haklarını koruyacak ve promosyon konusunda yaşanan hak gaspını gidereceğiz. Çalışanlarımız rahat olsun. 1 Nisan itibarıyla, şeffaf ve hakkaniyetli bir şekilde süreci biz yönetecek ve tamamlayacağız. Herkes hakkını alacak!” ifadelerini kullanmıştı.

İMAMOĞLU’NDAN APAR TOPAR ‘İYİLEŞTİRME’ KARARI 

Kurum’un vaadi sonrası CHP yönetimindeki İBB, apar topar çalışanların maaş ve promosyonları konusunda adım atmak zorunda kaldı

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Ocak ve Mart dönemi artışlı tüm çalışanlarımıza taban ücret uygulaması ve maaşlarına da yüzde 10 iyileştirme yapılmıştır. 5 yıllık onurlu hizmet dönemimizin bir teşekkürü olarak da memurlarımıza 2024 Şubat ayına özel 1 maaş ikramiye verme kararı aldık.” dedi.

KURUM’DAN AÇIKLAMA: ALELACELE ADIM ATMAK ZORUNDA KALDILAR

İBB emekçilerine verdiği sözü mevcut İBB yönetiminin apar topar uygulamaya koyması sonrası açıklama yapan Kurum, “Mevcut İBB yönetimi açıklamalarımız üzerine alelacele İBB çalışanlarının maaş ve promosyonu konusunda adım atmak zorunda kaldı. İBB çalışanlarımız adına sevindim ancak çalışanlarımız emin olsun ki göreve geldiğimiz an çok daha iyi şartlarda ve ücretlerde çalışmalarına devam edecekler.” dedi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x